140 karakter ile kendinizi ifade edebileceğiniz bir sosyal medya sitesi olan twitter dünya çapında en çok kullanılan 3 sosyal medya sitesinden bir tanesidir. Twitter yapısı itibariyle düşüncelerinizi çok çabuk yaymanıza olanak verir. Alakasız bir yorumunuz dakikalar içerisinde tüm Türkiye’de popüler hale gelebilir. İş veya işletme hesaplarının paylaşımları twitter’da hiç ciddiye alınmamaktadır. İnsanlar genellikle duygusal konularda daha fazla etkileşim göstermektedir. Twitter’da aynı anda binlerce insanın karşısına fikirlerinizi yada işinizi çıkarmak istiyorsanız sponsorlu reklam vermenizi önermekteyiz.

Sponsorlu reklam vermeden önce Twitter hesabınızın işiniz ile ilişkili olmasına dikkat etmelisiniz. İnsanların sponsorlu tweet sonrasında profilinize girerek inceleme yapmak isterler eğer alakasız bir hesap ile ilişkiliyse pek fazla güvenmeyecektir. Twitter sponsorlu reklam bir çok mecrada olduğu gibi çok başarılı sonuçlar verecektir.

Twitter üzerinden sponsorlu reklam nasıl verilir?

Diğer tüm sosyal medya hesaplarında olduğu gibi twitter üzerinden sponsorlu reklam vermekte gayet basittir. Lakin basit diye düşünerek bir çok bilgiyi alakasız şekilde doldurursanız. Reklamlarınızdan çok düşük ticari dönüşler alabilirsiniz. Bu yüzden işletmeniz ile alakalı şekilde bilgileri mantıklı doldurunuz.

Twitter Reklamları

Profil bilgilerinizin olduğu kısımda Daha Fazla butonuna tıklayınız. Bu kısımda karşınıza Twitter reklamları isimli bölüm çıkacaktır. Bu bölümden yeni bir reklam vermeyi yada eski reklamları yönetebiliriz.

twitter sponsorlu reklam

twitter sponsorlu reklam

Ülke ve Saat

Ülke ve saat bilgilerinizi doğru şekilde giriniz. Bu kısımda yanlış bilgi girerseniz reklam ücretleri farklı para birimlerinde çıkabilir.

twitter sponsorlu reklam

twitter sponsorlu reklam

Kampanya Hedefi

Bu kısımdan reklam verme amacınızı belirlemelisiniz. Karşınıza birden fazla seçenek çıkacaktır. Bu seçenekleri sırasıyla açıklayalım.

 • Tweet Engagements ile tweetlerinizin etkileşimini en üst düzeye çıkarabilirsiniz. Favori ve retweet attırmak için kullanabilirsiniz.
 • Promoted video views ile videolarınızı ve giflerinizin izlenme sayısını arttırabilirsiniz.
 • Awareness kısmı ile tweetlerinizi olabildiğince çok insana göstermeyi hedeflersiniz.
 • Website clicks or conversions kısmı ile web sitenize daha fazla ziyaretçi çekmeyi hedefleyebilirsiniz.
 • Followers kısmından daha fazla takipçi kasmaya yönelik reklamlar verebilirsiniz.
 • App installs kısmından ise uygulamanızın indirilmesini istiyorsanız indirmeye yönelik sponsorlu reklam verebilirsiniz.
twitter sponsorlu reklam

twitter sponsorlu reklam

Followers seçeneğini seçerek reklam verme adımlarına devam edelim.

Kampanya Ayarları

Kampanya ayarlarından kampanyanıza isim, günlük bütçe, toplam bütçe ve ödeme seçeneğini belirleyebilirsiniz. Burada ki seçenekleri de maddeler halinde inceleyelim.

 • Campaign name kısmından kampanyanıza yani sponsorlu reklamınıza isim verebilirsiniz.
 • Funding source ödeme seçeneğini belirleyebilirsiniz.
 • Daily budget kısmından günlük bütçenizi belirleyebilirsiniz.
 • Total budget kısmından ise toplam bütçenizi belirleyebilirsiniz.
 • Start ve end kısmından ise reklamınızın başlama ve bitiş sürelerini belirleyebilirsiniz.

Grup Ayarları

Bu kısımdan ise sponsorlu reklamınızın grup ayarlarını belirleyebilirsiniz. İlk reklamınız olacağı için tek bir adet reklam grubunuz olacaktır.

Hedefleme

Hedefleme reklamınızın gösterileceği insan kitlesi ile ilgilidir. Twitter sponsorlu reklam verme konusunda en önemli adımlardan bir tanesidir. Burada arabaya ilgi duyan insanlara reklam göstermek istiyorsanız ilgi alanlarına araba olarak işaretlemelisiniz.

 • Your audiences kısmından izleyicileriniz için 4 seçenekten birini işaretleyebilirsiniz. İşletmenize en uygun olanı düşünmenizi ve ona göre seçmenizi tavsiye ederin.
 • Demographics kısmından ise sponsorlu reklamı göstermek istediğiniz insanın demografisini belirleyebilirsiniz. İşletmeniz ile ilgili en çok hangi yaş kitlesi ve cinsiyet ilgi duyuyorsa bunları dikkate alarak doldurunuz.
 • Locations, languages, technology kısmından ise reklamı göstermek istediğiniz ülkeyi, dili ve ilgi alanını seçiniz.

Kitle Özellikleri

Bu kısımdan ise anahtar kelimeleri belirleyebilirsiniz. İşletmenizin tanımına uygun anahtar kelimeleri ve etkinlikleri seçiniz. Burada seçtiğiniz kelimeler, o kelimelere ilgi duyan insanlara sizin reklamınızı göstermeye yaramaktadır.

Creatives

Buradan hangi gönderinizin reklamını yapmak istiyorsanız o gönderiyi seçebilirsiniz. Geniş arama aracı sayesinde çok eski tweetlerinizin bile içinden cümle arayabilir ve o tweet’in sponsorlu gönderisini oluşturabilirsiniz. Eğer herhangi bir tweet göremiyorsanız bu tweetlerinizin sponsorlu gönderiye uygun olmadığının göstergesidir. Bunun için hesabınızı kontrol etmenizi önermekteyiz.

Campaign review

Buradan kampanyanızı gözden geçirebilirsiniz. Reklamınızın diğer insanlar tarafından nasıl gözükeceğini ve nasıl etkileşim alacakları hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Aynı zamanda tahmini erişim gibi rakamları da görebilirsiniz. Reklamınızın twitter tarafından yayına alması ilk reklam için 48 saate kadar sürebilir. Aynı zamanda reklamın yayınlanması için hesabınıza bakiye yüklemeniz gerekmektedir.

twitter sponsorlu reklam gösterim paketlerimiz ile Türkiye çapında büyük reklamlarınızı saniyeler içerisinde öne çıkartabiliriz lütfen bununla ilgili bize ulaşın ve hemen fiyat alın !