Sosyal Medya Reklamcılığı İle Reklamcılık Farkı ilk olarak sosyal medyanın gücünün eskiye göre daha güçlü olması şirketleri sosyal alanlara yöneltmektedir. Bazı işetmeler Google (adwords)  Reklamlarını çok etkili olmaktadır. Diğer firmalar ise sosyal medya reklamlarını etkili bulmaktadır. İnfluencer reklam ajanslarından takipçisi sayısı milyonlara ulaşan kişilerin hesaplarının bu konuda değerlendirmesi reklamcılığa farklı bir yön vermektedir. Bu da dönüşüm oranlarını maksimuma çıkarır. Türkiye’de sosyal medya hesapları arasında top 100 de bulunan kişilerin hesaplarının değerli olduğu günümüzde sadece bir retweet yada hikaye paylaşımı gibi milyonlara gösterim sağlamak için binlerce tl ödenmektedir. Geleneksel reklamcılık öncelikle yeni müşteriler edinmenin bir yolu olarak sabit fikirleri kullanır. Sosyal Medya Reklamcılığı İle Reklamcılık Farkı

Dijital Pazarlama Reklam

İnternetin kullanılabilir olduğu her telefon, tablet ve bilgisayarda reklamlara zorunlu olarak maruz kalmaktayız. Yanlışlıkla reklamlara tıklamayan yoktur. Sadece yanlış reklam tıklamalarından şirketler yıllık bazda milyonlarda TL kazanmaktadır. Konunun ne olduğu farketmeksizin sıradan her hangi bir kişi bile bilinir olmayı istemekte, hedef müşterinizle alaka düzeyini en üst düzeye çıkarmak için her zaman kişiselleştirilebilir. Sosyal medya reklamcılığı ile reklamcılık farkı dijital olduğu için, müşterinizin reklamınız ile ilgili attığı her adımı izleyebilir ona göre bir sonraki hamlenizdeki stratejinizi belirleyebilirsiniz. Sektörünüz ve yaptığınız işin durumuna göre reklam vereceğiniz mecralar değişebilir, direk nokta atışı yapmak  firmanızın bütçesini sarsmayacak ve doğru müşterilere kısa sürede ulaşmanızı sağlayacaktır.  Akıllı telefon kullanan herkesin neredeyse sosyal medya hesabına girdiği günümüzde reklama maruz kalmamanız bir yolu maalesef bulunmuyor.

Sosyal Medya Reklamcılığı İle Reklamcılık Farkı

Sosyal Medya Reklamcılığı İle Reklamcılık Farkı

Twitter Reklam

Twitter alanında son zamanlarda en iyi reklam aracı tartışmasız Trend Topic hizmeti veren kişilerdir. Dakikalar içinde istediğiniz 26 karakterlik bir yazıyı Türkiye gündeminde birinci sıralarda görebiliyorsunuz. Hatta bununla kalmayıp dünya gündeminde de kendinizi görebilmektesiniz. Fenomen hesapların paylaşımınıza yapacağı bir yorum yada Retweet paylaşımınızın milyonlara ulaşmasını sağlayabilmektedir. Reklamyakala.com olarak 80 adet fenomen hesabı ile çalışmaktayız istediğiniz her hangi bir paylaşımı dakikalar içinde retweet yağmuruna tutabilir ve paylaşımını milyonlara ulaştırabilmekteyiz.

İnstagram Reklam

İnstagram üzerinden sponsor olarak reklam verebilmektesiniz. Günlük, saatlik, haftalık gibi ücretini ödediğinizde reklamınız bu sosyal alanda sürekli olarak dönmektedir. Akılda kalıcılığı sağlamak adına güzel bir strateji olan sosyal medya reklamları aynı zamanda fazla maliyetli de değil. İnstagram üzerinden de fenomen hesapları çalışılabilmektedir. Fenomen bir hesaptan istediğiniz bir gönderinin hikaye olarak paylaşılması takipçi sayınızın artmasına ve keşfet sayfasına düşmenize neden olabilir.

Facebook Reklam

Facebook dünya çapında en çok üyeye sahip sosyal platformardan birisidir. Farklı sosyal statülerdeki insanların yer aldığı bu platformda, sitenizi öne çıkaracak Facebook reklam seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Hedef kitlenizi etkileyecek metinler, görseller ve videolarla oluşturulan Facebook sosyal medya reklamları gösterim/tıklanma başına ücretlendirilir. Dolayısıyla diğer e-reklam sistemlerine oranla biraz daha az maliyetlidir.

LinkedIn Reklam

Beyaz yakalı profesyonellerin ortak iletişimi olan LinkedIn, dünyada fazla kullanılmamaktadır. Milyonlara ulaşan aktif olarak kullandığı LinkedIn sosyal medya reklamları, sizi ve ürünlerinizi iş yaşamındaki profesyonellerle buluşturur. Facebook’tan farklı bir hedefleme ve reklam sistemine sahip olan platformda, farklı alanlarda reklam verebilirsiniz. Ana sayfa, profil, mesajlar, arama sonuçları ve grup sayfalarında vereceğiniz sosyal medya reklamları yine hedef kitlenize yönelik olarak hazırlanmaktadır.

Sosyal Medya Reklamcılığı İle Reklamcılık Farkı Nelerdir?

Sosyal Medya Reklamcılığı İle Reklamcılık Farkı; Facebook, Instagram, Twitter ve LinkedIn gibi sosyal medya platformlarını kullanan milyonlarca insan, farklı ilgi alanlarına sahip. Bu ilgi alanları, yaş, cinsiyet ve konum gibi diğer etkenlerle birleştiğinde, hedef kitleye sosyal medya reklamları ile ulaşım mümkün hale geliyor. Sosyal medya reklamcılığı seçenekleriyle reklam bütçenizi en verimli şekilde kullanmanız ve hedeflediğiniz etkileşimi almanız mümkün olacaktır. Reklamyakala.com olarak dijital marketing alanında hesaplarınızın düzenlenmesi ve kaliteli bir şekilde yönetilmesini sağlamaktayız.