Reklam Analizi

Sosyal medya reklam vermek için ilgili makalelerimizi yayınlamıştık. Ancak influencer kitlesine reklam vermek ve onlar ile daha hızlı aktif kitleler üzerinden dönüşler almakta mümkün. Sosyal medya üzerinde influencer ağları genellikle birbirini tanıyan kişilerden oluşur ve skype veya telegram kanallarını kullanırlar. Çalışmak istenilen fenomen ile anlaşmadan önce o sayfanın aktifliğini anlayabileceğiniz belirli analiz siteleri mevcuttur. Örneğin https://socialblade.com sitesi sizlere o hesapla ilgili detaylı analizler çıkarmanıza yardımcı olur. Reklam analizi yapmak oldukça önemlidir.

Sosyal Medya Hesap Analizi

sosyal medya reklam vermek

sosyal medya reklam vermek

Bu çok önemli bir kriterdir genellikle sayfalar bot takipçi ve sahte beğeniler kullanıyor olabilirler. Takipçi sayısına ve beğeni kapasitesi inanmayın bunların gerçek zamanlı olarak ölçümlemeden reklam vermek doğru olmaz. 10.000 takipçili A+ bir profile reklam vermek 1.000.000 takipçili E,F notlarına sahip bir profile reklam vermekten daha iyidir. Reklam verirken genellikle sektörünüz sponsorlu reklam vermek için müsait ise platformunuza göre o sitenin kendi reklam araçlarını kullanmak daha yararlı olacaktır. Hesapları analiz ederken dikkat etmeniz gereken diğer bir unsur ise reklam verdiğiniz platforma göre reklamınızın yayınlanmasından sonra bağlantınıza gelen beğeni ve gösterim sayısı bir anda bir yükseliş oldu ise biraz bot yemiş olabilirsiniz. Tüm bu etkenlere dikkat etmelisiniz. Doğru reklam oluşturma stratejileri ile sizde firmanızın reklamını veya kişisel uğraşınız olan tüm sayfaları tamamen organik büyütme tarafında durun. 100 bot 1 kişi etmez sözümüzü unutmayın. Ne olacak canım 1000 kişi bot attım gibi bir durumda anında hesabınızın tüm değerli ve gösterim gücü düşer. Tüm algoritmalar bu mantıkta çalışır. Düşünün ki 1050 takipçisiniz var 1000 tanesi bot bir gönderi attınız 1000 kişiye dağılımlı olarak gösterildiği için bu gönderi 1000 kişi bot olduğundan göremeyeceğinden bu paylaşımın kalitesiz olduğunu anlayan platform diğer 50 kişiyede bu paylaşımı göstermemeye başlıyor zaman ile bunların algoritmaları tamamen farklı çalışmakta.

Bot atarsan sonuçlarını katlanırsın. Sana tavsiyemiz yavaş büyü organik ol ! Organik reklam vermek ve sosyal medya nedir?

İlgili ve sosyal medya reklamcılığı ile ilgili bir çok konuya ulaşabilirsiniz. Sosyal medya reklam vermek isterseniz bize ulaşabilirsiniz.