Sosyal Medya Nedir, sosyal medya reklam firmaları ne işe yarar, reklamın şirketiniz yararları ve daha bir çok sorunun cevabını sizlerle paylaşacağız. Teknoloji ve internet çağında bulunduğumuz şu zamanlarda kendiniz için bunu fırsata çevirmek, internet siteniz yada sosyal medya hesabınızı büyük kitlelere ulaştırmanın tam zamanı.

Reklamyakala.com sitesi sayesinde daha bilinir, daha kurumsal ve daha güvenilir bir şekilde adınızı duyurmanız mümkün. Bir çok karmaşık algoritma ve programlardan oluşan internet siteleri google yada farklı arama motorlarında nasıl birinci sayfada çıkıyor. Bu sitelerin sizin sitenizden farkı nedir ?. İlk olarak sizlere sosyal medya hesapları hizmetlerimizden daha sonra ise internet siteniz için iyi bir SEO çalışması nasıl yapılır? Bunların cevabını detaylıca yazacağız.

Sosyal Medya Nedir

Sosyal Medya Nedir

Sosyal Medya Nedir Twitter Hizmeti

Bildiğiniz üzere artık 5 yaşındaki çocuktan 80 yaşındaki ninelerimize kadar herkesin elinde telefonu ve bir sosyal medyası mevcut. Yapmış olduğumuz çalışmalar da Twitter üzerinde istediğiniz 26 kelimelik bir yazıyı dakikalar içinde Trend Topic yapabiliyoruz. Ayrıca hesabınızı organik takipçiler ile de destekleye biliyoruz. Trend Topic Twitter hizmetinde siteniz ile ilgi istediğiniz kelimeyi Türkiye gündeminde saatlerce birinci sırada tutabiliyoruz. Hatta isterseniz dünya gündeminde dahi TT kalabilirsiniz. Böylece daha geniş kitlelerde gözükebilir insanların sizi aramasını sağlayabilirsiniz. Bu durumda insanların gözleri de site isminize aşina olacaktır. Diğer sosyal medya alanlarına göre Twitter  kullanıcıları daha elit bir yere sahip dersek abartmış sayılmayız. Reklamyakala.com olarak verdiğimiz hizmetler arasında diğer sosyal medya alanları da bulunmaktadır.

Bunlara ilave olarak çalıştığımız fenomenler sayesinde istediğiniz bir paylaşıma yüzlerce ReTweet yaptırabiliyor. Bu sayede bir görsel paylaşımınız görüntülemesi milyonlara ulaşabiliyor. Çalıştığımız fenomenler Türkiye Top 500 listesi içinde bulunan organik takipçileri olan bilinen ve popüler olan hesaplardır.

Sosyal Medya Nedir İnstagram Hizmeti

Kuşkusuz ki Facebook’tan sonra en çok kullanılan sosyal medya hesaplarından birisi de İnstagram‘dır. Resimlerinizi rahatça paylaşabildiğiniz, story’ler atabildiğiniz, arkadaşlıklar kurabildiğiniz bu alanda site yada sosyal medya hesabınız için Sponsor başlığı oluşturabiliyoruz. İstediğiniz saat ve belirlediğiniz gün kadar kitleler ile bulaşabilir ve siteniz yada hesabınızın bilinirliğini arttırabilirsiniz. İnstagram Hizmeti paketi dahilinde hesabınızda paylaştığınız her hangi bir görselin beğeni sayısını, yorum sayısını ve takipçi sayısını dakikalar içinde değiştirebiliyoruz. Elbette bu işlemler organik bir şekilde gerçekleşmektedir ve bot yada her hangi bir program kullanımı bulunmamaktadır.

Bunlara ilave olarak çalıştığımız fenomenler sayesinde istediğiniz bir paylaşıma yüzlerce fenomenden hikaye ve story paylaşımı yaptırabiliyoruz. Bu sayede de bir görsel paylaşımınız görüntülemesi milyonlara ulaşabiliyor. Çalıştığımız fenomenler Türkiye Top 500 listesi içinde bulunan organik takipçileri olan bilinen ve popüler olan hesaplardır.

Sosyal Medya Nedir Facebook Hizmeti

Ülkemizde internetin kullanımına başlanması ile birlikte en bilinen sosyal medya mecrası olan Facebook çok popüler bir hal almıştır. Milyarlarca kullanıcıya sahip olan bu uygulama insanların sıkılmadan saatlerce vakit geçirebildiği bir alan. Burada reklamınızın geçmesi popüler Facebook kullanıcılarının sizin sitenizin reklamlarını yapmasını kim istemez ki? Arkadaşlık ve Alım&Satım gibi çeşitli grupların kurulduğu bu uygulamada reklamlarınız belirlediğiniz saat ve gün kadar kalabiliyor.

Bunlara ilave olarak çalıştığımız fenomenler sayesinde istediğiniz bir paylaşımı fenomen hesapları da paylaşmaktadır. Bu sayede bir görsel paylaşımınız görüntülemesi milyonlara ulaşabiliyor. Çalıştığımız fenomenler Türkiye Top 500 listesi içinde bulunan organik takipçileri olan bilinen ve popüler olan hesaplardır.

Sosyal Medya Nedir LinkedIn Hizmeti

Kurumsal ve yönetici konumundan, beyaz yakalı çalışan daha alt düzey personellere kadar  dünyasındaki kişilerin diğer kişilerle iletişim kurmasını ve bilgi alışverişi yapmasını amaçlayan Linkedin bu anlamda oldukça başarılı bir iş koluna sahiptir. Bu alanda profiliniz ile ilgili gerekli düzenlemeler ingilizce ve Türkçe olarak yapılmaktadır. Ayrıca referanslarınızı, sertifikalaranızı profil içine ekleyebiliyoruz. Hesabınızın bilinirliğini ön plana çıkartmak ve hedef kitlenizi sizler için buluşturmaktayız. Sizler için kurumsal bazda bu işlemi üstlenerek profiliniz ile ilgili tüm detaylara ufak dokunuşlarımız ile donanımlı bir şekilde oluşturabiliyoruz.

Sosyal Medya Nedir

Sosyal Medya Nedir

Sosyal Medya Nedir Pinterest Hizmeti

Son on yıldır oldukça popüler bir şekilde kullanılan Pinterest görsel paylaşım alanı firmalar için oldukça önemli bir yere sahiptir. İnsanlar sizin sitenizi ne kadar pinler ise o kadar daha bilinir olmaktadır. Profilinizde her türlü görselin paylaşıldığı ve pano sistemiyle çalışan bir sosyal platform olan Pinterest hesabınızı kurumsal hesap olarak oluşturabiliyoruz. Eğer internet sitenizin yada sosyal medya hesabınızın görselleri bulunmuyorsa Reklamyakala.com olarak sizlere ekstra hizmet sağlayabilmekteyiz. Banner, gif ve görsel olarak size en uygun görseli belirleyebilir ve bu alanda paylaşımlarımızı yapabiliriz. Görsel ağırlıklı bir iş yapıyorsanız kendi siteniz yada kuracağımız paravan siteler sayesinde SEO çalışmalarımız ile bunu büyük oranda destekleyebiliyoruz.

Google görsel aramalar kısmında ekleyeceğimiz her türlü görseli anahtar kelimenizde birinci sayfada çıkartabiliyoruz. Kurumsallığa giden adımlarda kendi sitenizin yanına farklı paravan site kurumlarıyla sitenizi destekleyebilir ve farklı arama anahtar kelimelerinde paravan siteler sayesinde açıklarınızı kapatmamız mümkündür. Sosyal medya alanları tabi ki bunlarla sınırlı değil, belli başlı en çok kullanılan hesaplar için örnekler ile yapabileceklerimizi açıklamaya çalıştık. Farklı sosyal medya hesapları ile de aynı yada benzer çalışmaları sizler adına yapabiliyoruz. Eğer dilerseniz tüm sosyal medya hesaplarınızı kurabilir çeşitli paylaşım çalışmalarını da üstlenebiliriz.

Sosyal Medya SEO Çalışması

İster internet siteniz olsun ister sosyal medya hesabınız, seo çalışması herkesin ihtiyacının olduğu bir konu. Peki nedir bu Seo? İnternet üzerinde arama yaptığınızda “Arama motoru optimizasyonu” olarak karşımıza çıkıyor. Bunlarla ilgili belli belirsiz bir çok video ve anlatımda mevcut. Kısaca bahsedecek olursak internet sitenizin google aramalarında en üstte çıkması için yapılan çalışmalardır. Eğer büyük çapta bir çalışma yapacaksanız sunucu kiralamanız yada almanız gerekiyor. Reklamyakala.com olarak sizler için istediğiniz kadar domain alıyoruz ve bu çalışmaları yapıyoruz.

Sosyal Medya SEO Çalışması

Sosyal Medya SEO Çalışması

Seo aynı bir çiçek gibidir, beslerseniz büyür ve güzelleşir bu da bir süreklilik ve sorumluluk meselesidir. Siteniz için her gün güncel içerik yazılması, çeşitli eklentiler kullanılması, google ile bağlantılı halde olması, kullandığınız alt yapı, tema gibi durumlar sitenizin hızlı indexlenmesi yani önde çıkmasında büyük rol oynamaktadır. İşlem sadece makala, yazı yazmakla kalmıyor. Yazılan yazıları search console eklemeniz sizler için büyük avantaj sağlayacaktır. İlk defa arama(Search)kullanan birisi ile sürekli search console makale giren bir developer hesabı bir tutulmamaktadır. Rakip firmalara karşı alına bilecek en önemli koruma unsurlarından birisi Seo çalışmasıdır. Daha spesifik aramalarda google birinci sayfa birinci sırada %95′ e varan garanti imkanı verebiliyoruz. Belirlediğiniz anahtar kelimeye üzerinden çalışmalar yapılmaktadır.

SEO Çalışmasının Faydaları

Seo çalışmaları için belirlediğiniz hedefte doğru ve planlı bir şekilde çalışmak sizleri güvene alarak rakip firmaların size yetişmesini zorlaştırır. Seo çalışmasının faydalarını kısaca sıralayacak olursak ;

  1. Seo çalışması siteniz için farkındalık yaratır.
  2. Sitenizin duyulmasını sağlar.
  3. Rakiplerinizi alaşağı eder.
  4. Güçlü görünmenizi sağlar.
  5. Geniş kitlelere ulaşmanızı sağlar.
  6. İnsanlar için güven sağlamış olursunuz.

Eğer sizde dijital ve sosyal ortamlar fark yaratmak istiyorsanız bir an önce bizimle irtibata geçerek fark yaratmanın ilk adımını atın. Başka insanların yaptıklarını konuşmak yerine kendinizin her yerde konuşulmasını sağlamak sizin elinizde.