İnfluencer nedir Reklam İle Bağlantısı konularını ele alarak dijital pazarlamanın faydası, bir anda milyonlarca kişiye nasıl eriştiklerini inceleyeceğiz. Teknolojinin gelişmesi ile Satış&Pazarlama teknikleri de gelişmiştir. İnfluencer olarak adlandırılan yeni pazarlama tekniği sayesinde bir anda milyonlara ulaşmanıza olanak sağlıyor.

İnfluencer nedir Reklam İle Bağlantısı

Eski zamanlarda kartvizitler 1-2 renkten oluşurdu. Kartvizitlerin üzerinde telefon numarası, şirket ismi ve adresi gibi bilgileri yazardı. Şu an bu bilgilere ek olarak yapılan işe göre facebook, instagram, twitter, twitch ve pinterest gibi sosyal medya isimleri de yer almaktadır. Görseli olan işletmelerde sosyal medya alanlarını kullanmak ve şirket ürünlerinin resimlerini ön planda tutmak oldukça önemlidir.

Sosyal medya hesabının popüler olduğu kişiler birer İnfluencer‘ dır. Şirketlerden reklam alabilirler ve piyasayı kolayca domine edebilirler. İnfluencer’lar genel olarak aldığı bir ürünü reklam amacı gütmeden tanıtır ve kendi yorumunu katarak yayımlar. Ancak son zamanlarda durum sadece bundan ibaret değildir. İnfluencer hesaplarının da gözü açılmış durumdadır. Paylaşımları ve olumlu yorum yapmaları dahilinde şirketler bu hesaplara ciddi paralar ödemektedir.

İnfluencer nedir Reklam İle Bağlantısı Nedir ?

Türkiye yada Dünya listesinde kullanım alanına göre facebook, instagram, twitter, twitch ve pinterest top 50 yani en çok etkileşim, takipçi sayılarına göre değişen durumları ile hesapları bulunan popüler kişiler İnfluencer olarak çalışabilmektedir. Reklamyakala.com olarak İnfluencer hesaplarının çoğunluğu ile iletim içindeyiz.

İnfluencer nedir Reklam İle Bağlantısı

İnfluencer nedir Reklam İle Bağlantısı

Bilboard, televizyon yada radyo gibi aracılar yolu ile reklam yayımlamanın maliyetli olması İnfluencer hesaplarının daha çok tercih edilmesine sebep olmaktadır. İnfluencer hesapları takipçileri tarafından güvenilirdir, yayımladıkları her hangi bir konu saniyeler içinde etkileşime girer. Ufak çapta ve geniş çapta İnfluencer hesapları bulunmaktadır. Takipçi sayılarına göre 24 saat içindeki paylaşım durumlarına göre bir ücret talep etmekteler. Mikro ve makro çaptaki İnfluencer hesapları bir şarkıcı, sporcu, aktris, politikacılar gibi kişilerin hesapları olabilir. Ortalama 3000 takipçiden milyonlarca takipçilere ulaşan kişiler hesaplarını İnfluencer olarak kullanabilir. Artık dijital pazarlamanın bir parçası olan İnfluencer hesaplarını hiç bir şirket görmezden gelemiyor ve sosyal medyanın gücü karşısında bunu bir avantaj olarak kullanıyorlar.

İnfluencer nedir? Herkes İnfluencer Olabilir Mi?

İnfluencer olabilmeniz için belli bir takipçi sayısına ulaşmanız gerekiyor. Güvenilir ve sürekli güncel paylaşımlar yapmanız gerekiyor. Konu hakkında bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Yani herkesin sosyal medya hesabı İnfluencer hesabı olarak kullanılamıyor. Belli bir zaman ve süreklilik isteyen bu konu herkes tarafında yapılabilen bir iş değildir. İnfluencer hesapları genel olarak şirketleri kötülemez, olumlu yorumlar yada pozitif söylemlerde bulunurlar. İnfluencer hesapları nedir, nasıl olur, reklam ile bağlantısı gibi konuları sizlere aktarmaya çalıştık.