Dünyanın En Pahalı Reklamları Nelerdir ? Deyince akla gösterişli, şaşalı ve maliyeti yüksek ekipmanlar ile yapılan çalışmalar geliyor olabilir. Tabi ki bundan kısmen haklı olabilirsiniz. Dünyanın En Pahalı Reklamları Nelerdir? Maliyeti yüksek pahalı reklamların gerek görsel ayarlamaları bakımdan, gerek teknik düzenleme gerekliliğinden dolayı daha çekici ve akıcı gözükmesi mümkündür. Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte 25. kare, gölge ayarlamaları, ışık düzenlemesi gibi durumlar çekilen bir reklam filmini yada görselin kalitesini artı yönde oldukça etkilemektedir.

Dünyanın En Pahalı Reklamları nelerdir Procter&Gamble

Merkezi Cincinnati, Ohio, ABD’de, bulunan, kimyevi tüketici ürünleri üreten çok uluslu şirket bir şirket olan P&G temel olarak çeşitli temizlik maddeleri üretmektedir.
Dünyanın En Pahalı Reklamları Nelerdir?

Dünyanın En Pahalı Reklamları Nelerdir?

5 Milyar dolarlık reklam bütçesi ile Amerika’daki en fazla reklam alanına bütçe ayıran şirketin ürünlerini Ülkemizde de tüketmekteyiz. Ülkemizde de sabancı yada koç gibi büyük şirketlerin sattıkları ürünleri her yerde kullanmaktayız.

Peki reklama bu kadar bütçe ayırmak doğrumu? Kurumsal ve prestijli bir firma haline gelmek, belirlediğiniz hedefleri nokta atışıyla vurmak istiyorsanız reklam alanında büyük harcamalar yapmanız gerekiyor. Sadece internet alanında bulunur olmak değil, televizyon, radyo ve bilboardlar aracılığı ile reklam yapmak artık olağan bir durum haline gelmiştir. Tüketici merkezli yaklaşımlar açısından reklam: ‘Tüketiciye, üretilen ürün ve hizmetler hakkında yeterli ve doğru bilgiyi çeşitli kitle iletişim araçlarıyla iletmektir. Şirketiniz izin markasını ön planda tutmak, akılda kalıcı ve bilinir olmak istiyorsanız şu an tam yerinde bulunuyorsunuz demektedir.

Zekice Hazırlanmış Reklamlar

Dünyanın En Pahalı Reklamları Nelerdir?

Şirketinizin gelir oranına göre reklam bütçenizi ayarlamanız ve ARGE (Araştırma ve Geliştirme) departmanınıza gerekli yatırımlarınızı yönlendirmelisiniz.
Promosyon ürünleri seçiminizi iş alanınıza uygun olarak yapmanız da fayda vardır. Örneğin dijital hizmet veren yazılım firmaları, çoğunlukla bir aylık ücretsiz deneme veriyorlar. Fiziksel ürün anlamında bakıldığında ise, sipariş edilmiş olan ürünün veya ürünlerin yanına yeni ürünlerin demolarını koymak geri dönüş açısından oldukça yenilikçi bir fikirdir. İyi bir reklam daha önce hiç tasarlanmayanı bulmak ve onu insanların sevebileceği şekilde geri pazarlamaktır.  Renklerin ve kamera ışıklarının insan psikolojisini nasıl etkilediğini bilmek sizi profesyonel bir kişi yapmakla kalmaz şirketinizin farkını da ortaya koyar.

En Yaratıcı Reklamlar

Yaratıcı bir reklamın peşindeyseniz ekibinizin hayal gücünün yüksek olması ve bu ekipmanların elinizde bulunması gerekmektedir. En yaratıcı reklamları yabancı firmalar üretse de ülkemizde de bu anlamda büyük gelişmeler bulunmaktadır. Reklam alanları günümüzde sadece tanıtım amaçlı değil firmaların rakiplerine gönderme yapmaya yönelik de reklamlar yapılmaktadır. Bazıları her ne kadar acımasızca olsa da yaratıcı bir reklam izlemek herkesin hoşuna gitmektedir. Reklamyakala.com olarak aradığınız reklamın detaylı araştırıp, diğer firmalar ile benchmarking yaparak hedefe en yakın reklamı değil tam nokta atışı ile istenilen reklamı sizlere sunmaktadır. İnternet ortamına pazarlayacağınız ürünü kısa süre içinde hedef kitlenize ulaştırmanızı sağlamayı amaçlayan reklamyaka.com bu anlamda başarısını sürdürmektedir. İstenildiğinde referanslar ile örneklendirerek yapılan çalışma detaylarını ve bir ay içinde firmanın aldığı verimi gözle görülür bir halde getirmekteyiz.

 

Dünyanın En Pahalı Reklamları Nelerdir?

Geçtiğimiz sene oynan Super Bowl finali sırasında çıkan reklamlar dünyanın en pahalı reklamları olarak tarihe geçmiştir. Saniyesi 450.000 dolara kadar çıkan reklam kazançları elde edilmiştir. Özellikte televizyon alanında çok yüksek kazançlar sağlayan televizyon kanalları bulunmaktadır. Reklam tasarımları izleyicileri hipnotize edecek şekilde tasarlanmaktadır ve izleyenlere keyif vermektedir. İzleyici sayısı ve kanalın reyting durumuna göre yayıncı şirketlerin talep ettikleri miktarlar dudak uçuklatmaktadır. Dünyanın en pahalı reklamları hakkında şimdilik söyleyeceklerimiz bu kadar.