Adsense nedir ? Nasıl açılır ? Detaylı olarak inceleme ve hesap nasıl açılır. Adsense onayı nasıl alınır ? Tüm sorularınızı yanıtlayacak detaylı bir konu olacak.

Adsense nedir ?

Adsense bir yayın ve Google reklam aracıdır. Google reklam alan ve vereni birleştiren bir platform aracılığı görevi üstlenmektedir. Google Adsense üzerinden reklam ayarlarımızı yapıyoruz ve adsense onaylı platformlar üzerinden reklam gösterimi yapabiliyoruz. Videolarda ve websitelerinde gördüğümüz reklamların bir çoğu Google reklamlarıdır. Google yayıncı seçme özgürlüğü vardır. onay almak için belirli şartların sağlanması gerekir.

adsense nedir

Adsense nedir ?

Adsense Başvuru Yaparken Belirli Şartlar

Google başvuruları incelerken en önemli olarak dikkat ettiği unsurlar, özgünlük ve kaliteli içerikten geçmektedir. Kategoriler ve menü düzeni tam olarak sağlanmış. Sitenin belli sayfaları ve belli içeriğe sahip olan makale sayısı ve en önemli sayfaları olan ;

  • Hakkımızda
  • Künye
  • İletişim
  • Gizlilik Politikası

Bu sayfaların kesin olarak başvuru öncesinde bulunması gerekmektedir. Tema seçimi yaparken sahte (warez) tema seçiminden uzak durun. Sitenizin hakaret ve benzeri unsurlar içermediğini onay alsanız bile daha sonradan engelleneceğini unutmayın.Minimum 10 adet özgün içerik girmeniz. Girilen içerikleriniz dizine eklenmesi ve biraz trafik sağlanması. Onay almanız konusunda yeterli olacaktır.

Adsense Hesabı Nasıl Açılır ?

  • Google Adsense bu linke tıklayarak hesabınızı oluşturma alanına gidiyorsunuz.
  • Şimdi Kaydolun Butonunu Basıyoruz
  • Gmail hesabınızın olması gerekiyor. Bir siteniz var ise kesinlikle Google araçları için gmail hesabı şart. Varsa oturum aç diyoruz , yok ise Gmail hesabı oluşturmanız gerekiyor.
  • Gerekli tüm bilgileri ve site bilgilerinizi doldurduktan sonra sözleşme kısmını da okuyup onay verdikten sonra başvuru süreci başlıyor.

Adsense nedir ?

Google Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanır

Google Adsense başvuruları yaklaşık olarak 7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Sık sık başvuru yapmak süreci hızlandırmaz. Gerekli incelemeler sonrası Google sizlere başvuru yaptığınız mail aracılığı ile ulaşacaktır. Onay veya red olarak sonuçlanan bu işlemler sizlere red almanız durumunda dikkat etmeniz gereken unsurlar olduğunu söylemektedir.

Tüm her şeyin hazır olduğuna emin olmadan tekrar başvuru yapmayın. Acele etmeyin ancak kararlı olun. Telif hakkı içeren veya yetişkinlere özel içerikler içermekte olan paylaşımların olduğu siteler Google adsense tarafından onay almamaktadır. Google Adsense onayı aldıktan sonra sitenize doğal yollarla ziyaretçi çekmeniz gerekecektir. Reklam Yakala ekibi olarak Google Adsense reklamcılığı konusunda kendisini geliştirmiş bir ekip olduğumuzu da bilmenizi isteriz.

Adsense Onaylı Site Açmak

Adsense onaylı ve para kazanması açık siteleriniz olmasını isterseniz başvuru değerlendirmesi ve rehber hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Google para kazanması açık bir siteniz olması konusunda yardımcı olmamızı isterseniz lütfen bize ulaşın kısmından bizlere ulaşın.