7 Yaratıcı reklam tasarımı, bir reklam hazırlanırken yaratıcı ve hedeflerine ulaşması doğrultusunda yapılacak belli başlı kurallar vardır. Doğru unsurlar ve yaratıcı reklam afişleri çıkartmak önemlidir. Hedef kitlenize yapacağınız gösterimleri belli kurallar doğrultusunda yapmak reklamın kitleye güzel bir örnek bırakması konusunda etkili olacaktır. Reklam afişlerinizi düzenlerken ilham alabileceğiniz ve belli kurallara göre yapılmış afişleri inceleyeceğiz.


7 Yaratıcı Reklam Tasarımı 1-) FedEx Uluslararası Kargo Şirketi

DDB Brezilya’nın FedEx için hazırladığı afiş. Kıta haritaları ve FedEx paketi ile gösterilmek istenilen mesajı en etkili biçimde görselle ifade etmektedir.

7 Yaratıcı Reklam Tasarımı

7 Yaratıcı Reklam Tasarımı 2-) Volkswagen Park Sensörü

DDB Tribal tarafından Volkswagen için hazırlanan bu reklam afişi yeni arabalardaki park asistanı ile tüketicilerin hayatını nasıl kolaylaştıracağını anlatıyor. VW için hazırlanan bu reklamın aslında ne kadar yaratıcı ve yerinde bir görsel olduğunu bizlere sunmakta.

7 Yaratıcı Reklam Tasarımı

7 Yaratıcı Reklam Tasarımı 3-) WWF Çölleşme Afişi

WWF’in “çölleşme” afişi hayvanların toza dönüşmesini göstererek insanların duygularına sesleniyor. Vahşi hayvanların yaşam alanları korunmadığında ve “hepsi yok olduğunda neler olacağını” düşündürmeyi amaçlıyor. WWF çok başarılı görseller ile reklamlarını ve duyarlı olma konusunda ki anlatımlarını çok güçlü ifade etmektedir.

wwf çölleşme afişi

4-) Barilla Yılbaşı Tebrik Afişi

Barilla’nın yılbaşı kampanyasında spagettilerle yaptığı görsel aslında ne kadar yerinde ve yaratıcı bir görsel ile bizlere kaliteli bir çalışma olduğunu gösteriyor basit ve yaratıcı.

Barilla yılbaşı mesajı afişi

5-) Dukto Drain LavboAç

Farenheit DDB Peru tarafından Dukto Drain lavboaç için hazırlanan “özgür kalmalarına izin verin” kampanyası saçlarla tuzağa düşmüş hayvan görselleri ile yaratıcılık katmış ve kullanım amacını zenginleştirerek çok güzel bir anlam katmış.

Dukto Drain lavboaç afişi

6-) Lego Reklam Afişi

Ogilvy Malezya tarafından Lego için hazırlanan outdoor reklamı sadece yerleştirildiği bir yerde bulunmuyor, aynı zamanda çevrenin bir parçası gibi görünüyor. Şehrin uzaktan görüntüsü ve yürüyüş halinde ki kişilerin dikkatini direk çekmekte olan bir tasarım harikası.

lego reklam afişi

7-) Poly Brite Reklam Afişi

Ogilvy & Mather / Bangkok tarafından hazırlanan kampanya Poly Brite’ın süper emici gücünü; dökülen sıvıları akıtan portatif bir gider gibi gösteriyor. Afişte ürünün gücünün abartılması ve dikkat çekici unsurlar ile ön plana çıkmakta.

7 Yaratıcı Reklam Tasarımı

Yaratıcı Afiş Tasarımları

Yaratıcı reklam tasarımı denildiği zaman aklımıza gelecek ilk unsur yaratıcılıktır.